حلقه متن‌خوانی اخلاق ناصری

این حلقه متن‌خوانی با تدریس آقای محمدرضا یقینی از 5 آذر به مدت 10 جلسه در روز‌های چهارشنبه، ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد.
حلقه متن‌خوانی اخلاق ناصری

حلقه متن‌خوانی اخلاق ناصری

 

به منظور فهم آنچه امروز در بستر سیاست برای ما رخ می‌دهد شناخت مبانی و مقاصد امور در بستر تاریخ اندیشه بسیار مهم است. در تاریخ اندیشه ایران، اقدام خواجه نصیرالدین طوسی در تحریر اخلاق ناصری و تدوین منظومه‌ای از حکمت عملی را می‌توان از طرح بوعلی سینا در تدوین منظومه‌ای از حکمت نظری قیاس کرد. خواجه نصیر‌الدین طوسی به طور قطع در تارک علم و اندیشه و علی الخصوص سیاست و مدیریت علمی ایرانی می‌درخشد و جایگاه ویژه‌ای دارد. کتاب اخلاق ناصری مهمترین اثر به جا مانده از این حکیم نامدار ایرانی است که دریچه‌ای وسیع به حکمت عملی و اندیشه سیاسی عصر زرین ایرانی می‌گشاید و ما می‌توانیم با استفاده از این منبع غنی با سنت فکری خود به گفتگو بنشینیم و بیاندیشیم.

در همین راستا کانون اندیشه جوان قصد دارد تا با برگزاری حلقه متن‌خوانی اخلاق ناصری بستری برای این گفتگو با سنت مهیا کند. این حلقه متن‌خوانی با تدریس آقای محمدرضا یقینی از ۵ آذر به مدت ۱۰ جلسه در روز‌های چهارشنبه، ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد.

علاقه مندانی که قصد شرکت در این دوره را دارند؛ می توانند از طریق لینک زیر در سایت ایوند ثبت نام نمایند.

 

دیدگاه شما

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.