نداشتن پیوست اقتصادی و رابطه تجاری با مخاطب، بزرگترین آفت مجموعه های فکری و فرهنگی انقلابی است

پنجمین نشست از نشست های تجربه نگاری فرهنگی با حضور مسعود ملکی قائم مقام دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و مسئول حسینیه هنر تهران برگزار شد.

پنجمین نشست از نشست های تجربه نگاری فرهنگی روز چهارشنبه ۲۲ خرداد با حضور مسعود ملکی قائم مقام دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و مسئول حسینیه هنر تهران، در سالن همایش های کانون اندیشه جوان برگزار شد.
ملکی در این نشست با بیان تاریخچه و اهداف شکل گیری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در دهه هشتاد، ماموریت این مجموعه را معرفی، سازماندهی و شبکه سازی فعالان فرهنگی سراسر کشور دانست؛ وی انتشار نشریه راه، راه اندازی جشنواره عمار و اکران های مردمی آن و معرفی و حمایت معنوی از مجموعه های فرهنگی کوچک در سراسر کشور را از جمله اقدامات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در این سال ها دانست.
وی نداشتن پیوست اقتصادی مجموعه های فعال انقلابی در حوزه های مختلف از جمله حوزه فکر و اندیشه را یکی از دلایل کم ثمری نتیج فعالیتهایشان دانست. به نوعی می توان گفت وابستگی به منابع حمایتی در تولید برکت را از این موسسات می گیرد.
ملکی در ادامه افزود: می بایست از امکانات در اختیار این موسسات و نهادها در راستای عرضه و زمینه سازی بهتر آن استفاده کرد و از حمایت در تولید که بیماری امروزی نهادهای فرهنگی هستند، دوری نمود.

لازم به ذکر است نشست های تجربه نگاری فرهنگی هر هفته چهارشنبه ها در کانون اندیشه جوان برگزار می شود.

 

آنچه در چهارمین نشست تجربه نگاری فرهنگی مطرح شد را اینجا بخوانید.

دیدگاه شما

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.