نشست مجازی زندگی در عیش، مردن در خوشی

نشست مجازی زندگی در عیش، مردن در خوشی

نشست مجازی زندگی در عیش، مردن در خوشی

رسانه تأثیری غیرقابل انکار بر زندگی انسان‌ها دارند و کارکردهای متعددی دارد. یکی از کارکردهای اساسی رسانه، آموزش به مخاطبان و اطلاع‌رسانی و انتقال اخبار از حوادث مهم و وقایع داخلی و خارجی به آنها است. این کارکردهای رسانه هم مربوط به ویژگی‌های رسانه و هم نیازهای انسان است. انسان‌ها ذاتاً به تقویت اطلاعات، دانش و فهم محیط اطراف خود تمایل دارند. به همین خاطر در بسیاری از موارد، مخاطب به دلیل تمایلی که به اضافه‌کردن اطلاعات و دانش خود دارد از رسانه استفاده می‌کند. مخاطب سعی دارد حس کنجکاوی و پرسش‌گری خود را از طریق رسانه ارضا کند. در نتیجه مخاطبان به رسانه احساس نیاز می‌کنند و برای کسب دانش به منابع اطلاعاتی رسانه مراجعه می‌کنند.

بر اساس نظریات علوم ارتباطات، رسانه‌ها واقعیت‌ها را بازتاب نمی‌دهند؛ بلکه آنها را از فیلترهایی عبور داده و شکل می‌دهند. تمرکز رسانه‌ها بر برخی موضوعات باعث می‌شود تا عامه مردم این موضوعات را مهم‌تر از بقیه موضوعات تلقی کنند.

در همین راستا در کانون اندیشه جوان قصد داریم تا پنج‌شنبه ۲ دی ماه ساعت ۲۱ با حضور عطاالله باباپور در نشستی مجازی تحت عنوان «بررسی تاثیرات روان‌شناختی رسانه» در صفحه اینستاگرام کانون اندیشه جوان به نشانی _canoon_org@  به گفتگو بپردازیم

دیدگاه شما

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.